Viss ko ražojam silda
(+371) 25600055
(+371) 29117530

info@akvalent.lv

P-Pt: 10:00 - 20:00

Kaskādes katlumājas

 
 Kaskādes katlumājas "THERMONA"

 

Nav noslēpums, ka esošo un jaunceļamo objektu centralizētā siltumapgāde ar katru gadu kļūst problemātiska: trūkst iespēja objektīvi  novērtēt centralizēto siltumapgādi; lielie siltuma zudumi transportēšanas laikā; subjektivitāte nosakot vērtību;  siltuma piegādātāju darbības monopola raksturs;  nespēja palielināt esošās jaudas, un attiecīgi aizliegums pieslēgt jaunus patērētājus  - šīs  ir tikai dažas no problēmām, kuru dēļ ekspertu atzinums tiek dots par labu neatkarīgai siltumapgādei un  karsta ūdens apgādei.

Šajā sakarā pēdējos gados arvien vairāk populārs kļūst  bloku,  moduļu  un kaskādes katlumājas.

Kaskādē iekļaujot uzņēmuma THERMONA apkures katlus  kas ir  secīgs  vairāku apkures katlu savienojums (līdz 16 vienībām) vienā apkures sistēmā ar programmas vadību. Uzņēmuma THERMONA apkures katlu pievienojuma un konstrukcijas īpatnības ļauj netraucēti koriģēt kopējo jaudu  visiem apkures katliem visā  kaskādē ar minimālo jaudu vienā no katliem. Piemēram,  uzstādot kaskādi  no 16 apkures katliem Therm TRIO 90 katlumājas kopēja jauda būs 1440kW, minimāla - 36kW, t.i. 2,5% no maksimuma.

 

Salīdzinājumam - mūsdienu katls ar  jaudu 1500kW nodrošina  regulācijas kontroli diapazonā no 1050kW līdz 1500kW, un tas ir no 70 līdz 100%  no jaudas.

 Kaskādes katlumājas  ar  Therm apkures katliem, ir lieliska iespēja  lai optimizētu  apkures sistēmu darbību ar lielo jaudu.  Ir skaidrs, ka siltuma zudumi objektā  un attiecīgi katlumājas jauda tiek aprēķināti no viszemākās  temperatūras  konkrētajā reģionā, bet  reālā slodze  katlumājā  ir daudz zemāka par noteikto.

Prakse apstiprina, ka apkures sezonā aptuveni 80% no darba perioda  katlumājas jauda  tiek izmantota  ne vairāk kā 50%, bet ekspluatācijas sezonā slodze sastāda vidēji 25-45%. Secīgi, pie šādas nevienmērīgās  un bieži vien  zemas slodzes,  viens liels apkures katls ar lielo jaudu (tradicionālā sistēma)  pārāk neefektīvi  tērēs  energoresursus  un neefektīvi  kompensēs siltuma izmaksas.  Savukārt kaskādes sistēma nepārtraukti nodrošinās  katlumājas  darbību vajadzīgā režīmā  ar nepieciešamo jaudu (plašā  diapazonā), neatkarīgi no gada laika, jo secīgi savienos vienu pēc otra „mazos” apkures katlus.  Izmantojot kaskādes regulējumu   ar programmas vadību tiek  atrisināta problēma kā optimizēt katlumājas jaudu un  apkures sistēmu. Tādējādi,  ārpus apkures sezonai un gadījumos, ja ziema ir silta, kaskādes katlu māja var darboties nepārtraukti ar siltumnesēja zemo temperatūru, kas samazina siltuma izmaksas un sistēmas gaidīšanas režīma posmus. Tajā pašā laikā uzlabojot objekta temperatūras apstākļus, attiecīgi uzlabojot  lietotāju komfortu.

Apkures katlu Therm DUO, TRIO un KD  lietošana  kaskādē  ļauj panākt  optimālu  līdzsvaru starp aizņemto platību un  katlu mājā uzstādīto   jaudu, saglabājot  vienu  no galvenajām priekšrocībām kaskādes pieslēgumā  - nesalīdzināmi  plašu   vienmērīgās jaudas modulācijas diapazonu.  Katlumājas ierīkošanā  tiek  izmantoti  vienķēžu piekaramie  katli ar jaudu 20, 28, 45 un 90kW. Katlumāju kaskādi var ierīkot izmantojot no 2 līdz 16 agregātiem, atkarībā no nepieciešamās jaudas. Visi apkures katli ir  moderni, ar tehniski ideālām  gāzes iekārtam, ar lietderības koeficientu  līdz 94%, un to  kalpošanas laiks ir ne mazāks par  15-20 gadiem.

 

Kaskādes katlumājas, kas izveidota no THERMONA apkures  katliem, galvenās priekšrocības attiecībā pret   tradicionālajiem apkures katliem, ir tās augstais drošums un ilgāks ekspluatācijas, kalpošanas laiks. Tas tiek panākts  sadarbojoties vairākiem katliem vienotā sistēmā, un gadījumā, ja  viens no apkures katliem nedarbosies,  tas neaptur pārējo apkures katlu un visas apkures sistēmas darbību. Programmas vadība, kas ir par pamatu  kaskādes katlumājas darbībai,  ir sastādīta tā, ka katru dienu notiek apkures katlu palaišanas sistēmas secības maiņa. Tātad, ja apkures katls ir palaist 1., tad nākamajā dienā viņš kļūst pēdējais palaišanas rindā, un tā palaišana notiks tikai tad, ja katls būs nepieciešams, lai kaskādes katlumāja strādātu ar pilnu jaudu. Tas ļauj  palielināt katra apkures katla ekspluatācijas resursu un palielina  katlumājas kalpošanas termiņu kopumā. Kaskādes katlumājas  neapšaubāma priekšrocība ir iespēja sagatavot karstā ūdens uzsildīšanu pieslēdzot netiešos ūdens uzsildīšanas boilerus. Katlumājā ar 16 apkures katliem  var uzstādīt līdz pat 15 boileriem no 200 līdz 1000 litriem  katrs, tādējādi apmierinot  visas prasības attiecība uz karsta ūdens  padevi. Apkures katla automātika  izvēlās ūdens uzsildīšanas  sagatavošanu, bet,  ja tas nav vajadzīgs,  apkures katls pāriet uz darbu, kas nodrošina  apkuri  un darbojas kopā ar citiem apkures katliem.  Kaskādes katlumājas darbībai   pārejot   no katlumājas  ziemas  uz  vasaras  režīmu  paliek  karstā ūdens sagatavošanas  režīms  - apkures sistēmas sūkņi  tiek palaisti reizi  24 stundās automātiskajā režīmā  lai  siltumnesēju palaistu sistēmā.  Aktīva  paliek  arī funkcija  antifrīzs. Viena no kaskādes katlu priekšrocībām ir izvēlēties  katlumāju dažādus variantus ieskaitot   apkures katlu atrašanās vietu un izvietojumu.  Katlumājas montāžu  var veikt  gandrīz jebkurā vietā:  pagrabā  vai bēniņu telpās, speciāli izgatavotajā  saimniecības ēkas piebūvē.

Ja katlumāja tiek ierīkota  uz jumta – sienu  katlu kaskādes milzīgā  priekšrocība  attiecībā  pret  stacionārajiem grīdas apkures katliem  ir  to neliels svars un piegādes vieglums uzstādīšanas vietā. Nav nepieciešams izmantot speciālos  krānus iekārtu pacelšanai uzstādīšanas vai demontāžas laikā.  Nav nepieciešams izjaukt jumtu  apkures katla maiņas gadījumā. Apkures katla detaļas, ja tas nedarbojas, var nomainīt uz vietas,  nepārvietojot katlu.   Iekārtas ir vieglas un novietojot to uz sienas – var izvairītos no nevēlama uzsvara uz stāva. Dūmvadu gāzes izvadīšana  izmantojot apkures katlus "turbo" variantā ir iespējams tieši caur sienu uz kuras ir uzstādīts katls. Tas ļaus Jums ietaupīt un nebūvēt dārgu  ārējo dūmvadu no nerūsējošā tērauda. Nenoliedzama priekšrocība ir automātiska katlumājas darbības regulēšana, tostarp arī atkarībā no gaisa  temperatūras. Programmētājs nodrošina katlu mājas darbu atkarība no ievadītās programmas, un esošās gaisa temperatūras telpā. Programma  iesaista darbā kaskādes apkures katlu nepieciešamo skaitu  ar  jaudu, kas ir patiešām nepieciešama. "Cilvēka faktora" neesamība  izslēdz kļūdas apkures katlu darbībā. Kopumā tiek izveidota daudzveidīga ēkas klimata kontroles sistēma. Ja  ēkā gaisa temperatūra pieaug virs noteiktās, programmētājs izslēdz katlu mājas darbu, un, ja nepieciešams, termostats ieslēdz gaisa kondicionēšanas sistēmu. Gadījumā, ja gaisa temperatūra pazeminās - viss notiek pretējā secībā.  Katlu mājas kontroles ierīces ļauj servisa iestādes dispečeram no sava datora, izmantojot modemu, redzēt  visas iekārtas pašreizējo stāvokli.

 

Kompānija "AKVALENT» ir Čehijas uzņēmuma "Termona" oficiālais dīleris Latvijas teritorijā. Galvenās tās darbības ir vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība, apkures katlu uzstādīšana un nodošana ekspluatācijā, garantijas un tehniskās apkopes pakalpojumi, rezerves daļu piegāde  un citi pasākumi,  kuru mērķis ir veicināt iekārtu  ieviešanu  Latvijas teritorijā. Šodien Therm  apkures katli, kā arī  to  kaskādes savienojumi, tiek ierīkoti  Latvijas iedzīvotajiem, un kļūst aizvien populārāki.

 

THERM kaskādes katlu galvenās priekšrocības:

-Izdevīgs kapitālieguldījums ;

-Ekonomiskā ekspluatācija  dēļ vienmērīgās jaudas modulācijas diapazona  (minimālais slieksnis ir 20% instalējot  2 apkures katlus un 3%,  instalējot  16 katlus);

-Pilna automatizācija pārvaldībā;

-Apkures regulēšana atkarībā no laika apstākļiem;

-Tālvadības uzraudzība  un kontrole par katlumājas darbu, izmantojot programmētāju  vai datoru;

-Nav nepieciešams turēt  darbiniekus,  kas katlamājā apkalpo apkures sistēmu;

-Augsta ekspluatācijas drošība  sakara ar  vairāku apkures katlu apvienošanu vienā sistēmā;

-Palielināts katlu iekārtu kalpošanas ilgums;

-Vienkāršība un tehnisko risinājumu skaidrība;

-Viegla uzstādīšana un nodošana ekspluatācijā;

-Vienkārša un saprotama darbība un regulēšana;

-Neliela aizņemamā platība  telpās;

-Iespēja izmantot katlu mājas grīdu citām ierīcēm;

-Ērta ārējo tvertņu pievienošana  karstā ūdens sagatavošanai;

-Iespēja ierīkot  katlumāju ar lielo jaudu  bez dārga skursteņa izbūves;

-Vides aizsardzība

Siltuma avota pareiza izvēle var ietaupīt  Jums daudz naudas, vienlaikus saglabājot vēlamo komfortu. Salīdzinot ekonomisko  sasniegumu  mājā  vai  citos  objektos, pirms  Therm  kaskādes apkures katlu  sistēmas tika  uzstādīta, un pēc tās uzstādīšanas, lietotāji bieži  konstatē, ka sasniedza neticamu enerģijas ietaupījumu pat  līdz 40% gadā, tāpēc acīmredzami  ātri ir  skaidrs, ka pirkums ir atmaksājies!